VLetenky

Las Vegas s Norwegian Air Shuttle od 368 EUR

Nevada
Nočný Las Vegas Strip (foto: Moyan Brenn @ www.earthincolors.wordpress.com /Flickr/CC BY 2.0)

Americké “Mesto hriechov” sa radí k obľúbeným cestovateľským cieľom v každom ročnom období, o čom sa majú možnosť presvedčiť nielen flexibilnejší cestovatelia a zároveň milovníci Škandinávie zásluhou miestnej leteckej spoločnosti Norwegian Air Shuttle (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do “Sin City” v štáte Nevada na stredozápade USA sa predávajú za 368 EUR s odletom zo Štokholmu. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä s odletmi od začiatku novembra do začiatku decembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Nevady môže byť odlet zo Štokholmu (STO) dňa 7. novembra s návratom z amerického Las Vegas (LAS) dňa 14. novembra 2015.

Rezervácia leteniek:
Štokholm – Las Vegas za 365 EUR (07.11.-14.11.2015)

Letecký prískok do Švédska

Na štokholmské “low costové” letisko Skavsta doputujete z maďarskej Budapešti s leteckými spoločnosťami Ryanair a Wizz Air. Cestovateľom zo severnej partie Slovenska by mohli padnuť vhod letecké spojenia do rovnakého leteckého prístavu s ultra LCC Ryanair z južného Poľska – z Krakova alebo Wizz Air z Katovíc. Na štokholmskú Arlandu (ARN) prevádzkuje lety i low costová letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle z Budapešti, z Krakova a z Prahy.

Las Vegas, Nevada a západ USA

Sin City a širšie okolie

Aj napriek skutočnosti, že 600-tisícové “hriešne mesto” Las Vegas v Nevade sa ani zďaleka neradí k najľudnatejším sídlam USA, pokladá sa za hlavné mesto zábavy na svete ako i za svetovú svadobnú metropolu. Aj v prípade, ak neholdujete hazardným hrám, vychutnajte si tradičnú atmosféru presláveného Las Vegas Strip či nemenej atraktívnej, úžasne vysvietenej Fremont Street. Z “Vegas” to nebudete mať ďaleko (asi 4 hod jazdy na východ) ani do legendárneho Grand Canyonu, neuveriteľne fotogenického kaňonu vyhĺbeného riekou Colorado s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou 1,8 km.

Pozoruhodné Greater Los Angeles

Zhruba 500 km juhozápadne od Las Vegas natrafíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najľudnatejšie veľkomesto Spojených štátov amerických. V samotnom L.A. síce nájdete “len” štyri milióny ľudí, avšak v širšej metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije okolo 18 miliónov obyvateľov. V celkom pulzujúcom “meste anjelov” (City of Angels) si samozrejme neodpustite návštevu mekky filmového biznisu – nablýskaného Hollywoodu (“Tinseltown”) či znamneitého Beverly Hills (k jedným z nickov patrí aj “90210″), kde má “trvalú adresu” množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si istotne prídu na svoje v anaheimskom Disneylande.

Fantastické národné parky na západe USA

V závislosti od ročného obdobia skúste spoznať aj prekrásne kalifornské “National Parks”. Určite si vyberiete z mnohých pôsobivých parkov (či prírodných rezervácií) – impozantný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s najvyšším vrchom USA okrem Aljašky Mt. Whitney (4421 m), drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či doslova fascinujúcim Joshua Tree N.P (s dramatickým porastom Yucca palm zvaným aj Joshua tree).

Možnosti low costovej pozemnej dopravy v západnej časti USA

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V rámci Nevady a Kalifornie takto máte šancu pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu (počas pravidelných akcií) kúpiť cestovné lístky medzi Las Vegas a Los Angeles či L.A. a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii) už od 1 USD. Najnižšie sumy platia aj na nočné spoje, takže týmto spôsobom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a súčasne aj čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri objavovaní ďalších miestnych špecialít.

0