VLetenky

Las Vegas s Norwegian Air Shuttle od 281 EUR

Grand Canyon
Odskočíte si i do susednej Arizony s Grand Canyon National Park? (foto: Cory Deseyn/Pixabay/CC0)

Americké “Sin City” sa zaraďuje k populárnym cestovateľským cieľom prakticky v akomkoľvek ročnom období, o čom sa skúste presvedčiť (v chladnejšom čase) s ponukou škandinávskej leteckej spoločnosti Norwegian Air Shuttle (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Las Vegas alias “Mesto hriechov” v americkom štáte Nevada sa dajú kúpiť za 281 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým s odletom v čase od polovice januára do konca februára 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nevady nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 22. januára s návratom z amerického Las Vegas (LAS) dňa 6. februára 2018.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Las Vegas za 281 EUR (22.01.-06.02.2018)

Las Vegas, Nevada a západ USA

Sin City a širšie okolie

Aj napriek skutočnosti, že 600-tisícové “hriešne mesto” Las Vegas v Nevade sa ani zďaleka neradí k najľudnatejším sídlam USA, považuje sa za hlavné mesto zábavy na svete ako i za svetovú svadobnú metropolu. Aj v prípade, ak neholdujete hazardným hrám, vychutnajte si tradičnú atmosféru legendárneho Las Vegas Strip či nemenej pútavej, úžasne nasvietenej Fremont Street. Z “Vegas” to nebudete mať ďaleko (asi 4 hod jazdy na východ) ani do svetoznámeho Grand Canyonu, neskutočne fotogenického kaňonu vyhĺbeného riekou Colorado s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou 1,8 km.

Pozoruhodné Greater Los Angeles

Zhruba 500 km na juhozápad od Las Vegas natrafíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najľudnatejšie veľkomesto Spojených štátov amerických. V samotnom L.A. síce nájdete “len” štyri milióny ľudí, avšak v širšej metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije okolo 18 miliónov obyvateľov. V celkom pulzujúcom “meste anjelov” (City of Angels) si samozrejme neodpustite návštevu mekky filmového biznisu – “nalešteného” Hollywoodu (“Tinseltown”) či znamenitého Beverly Hills (k jedným z nickov patrí i “90210″), kde má trvalú adresu mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si zaiste prídu na svoje v anaheimskom Disneylande.

Fantastické národné parky na západe USA

V závislosti od ročného obdobia skúste spoznať aj prekrásne kalifornské “National Parks”. Určite si vyberiete z mnohých pôsobivých parkov (či prírodných rezervácií) – impozantný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s najvyšším vrchom USA okrem Aljašky Mt. Whitney (4421 m), drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či doslova fascinujúcim Joshua Tree N.P (s jedinečným porastom Yucca palm zvaným i Joshua tree).

Možnosti nízkonákladovej pozemnej dopravy v západnej partii USA

Americký low costový autobusový dopravca Megabus rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V rámci Nevady a Kalifornie takto máte možnosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu (v pravidelných akciách) kúpiť cestovné lístky medzi Las Vegas a Los Angeles či L.A. a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii) už od 1 USD. Najnižšie sumy platia aj na nočné spoje, takže týmto spôsobom sa dá ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie v priebehu 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri objavovaní ďalších miestnych špecialít.

0