VLetenky

Las Vegas s KLM od 506 EUR

Nevada
Nevadský Red Rock Canyon v neveľkej vzdialenosti od Las Vegas (foto: O Palsson/Flickr/CC BY 2.0)

Americké Sin City sa radí k obľúbeným cestovateľským cieľom prakticky v akomkoľvek ročnom období, o čom sa skúste presvedčiť pri využití ponuky holdingu Air France-KLM v spolupráci s partnerskými Delta Air Lines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Las Vegas alias “Mesto hriechov” v americkom štáte Nevada sú v predaji za 506 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v dobe od 22. decembra 2015 do 3. apríla 2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v období od začiatku januára do začiatku apríla 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Nevady môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 23. marca s návratom z amerického Las Vegas (LAS) dňa 6. apríla 2016.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Las Vegas za 506 EUR (23.03.-06.04.2016)
Viedeň – Las Vegas za 528 EUR (rezervácia v NJ)

Las Vegas, Nevada a západ USA

Sin City a širšie okolie

I napriek skutočnosti, že 600-tisícové “hriešne mesto” Las Vegas v Nevade sa ani zďaleka nezaraďuje k najľudnatejším sídlam USA, pokladá sa za hlavné mesto zábavy na svete ako aj za svetovú svadobnú metropolu. I v prípade, ak neholdujete hazardným hrám, vychutnajte si typickú atmosféru presláveného Las Vegas Strip či nemenej pútavej, skvele nasvietenej Fremont Street. Z “Vegas” to nebudete mať ďaleko (asi 4 hod jazdy na východ) ani do legendárneho Grand Canyonu, nesmierne fotogenického kaňonu vyhĺbeného riekou Colorado s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou 1,8 km.

Pozoruhodné Greater Los Angeles

Približne 500 km na juhozápad od Las Vegas naďabíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najľudnatejšie veľkomesto Spojených štátov amerických. V samotnom L.A. síce nájdete “iba” štyri milióny ľudí, avšak v širšej metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije okolo 18 miliónov obyvateľov. Vo vcelku rušnom “meste anjelov” (City of Angels) si samozrejme neodpustite návštevu mekky filmového biznisu – “nalešteného” Hollywoodu (“Tinseltown”) či famózneho Beverly Hills (k jedným z nickov patrí i “90210″), kde má trvalú adresu mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si určite prídu na svoje v anaheimskom Disneylande.

Fascinujúce národné parky na západe USA

V závislosti od ročného obdobia skúste spoznať i nádherné kalifornské “National Parks”. Istotne si vyberiete z množstva impresívnych parkov (či prírodných rezervácií) – majestátny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s najvyšším vrchom USA okrem Aljašky Mt. Whitney (4421 m), drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či doslova fantastickým Joshua Tree N.P (s unikátnym porastom Yucca palm nazývaným i Joshua tree).

Možnosti nízkonákladovej pozemnej dopravy v západnej partii USA

Americký low costový autobusový dopravca Megabus rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V rámci Nevady a Kalifornie takto možno pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu (počas pravidelných akcií) kúpiť cestovné lístky medzi Las Vegas a Los Angeles či L.A. a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii) už od 1 USD. Najnižšie sumy platia i na nočné spoje, takže týmto spôsobom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie v priebehu 1-2 nocí a zároveň aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri objavovaní ďalších miestnych pozoruhodností.

0