VLetenky

Las Vegas s Finnair od 514 EUR

Arizona
Nesmierne fotogenický arizonský Upper Antelope Canyon (foto: John Fowler/Flickr/CC BY 2.0)

Americké “Mesto hriechov” sa zaraďuje k populárnym cestovateľským cieľom prakticky v akomkoľvek ročnom období, o čom sa skúste presvedčiť pri využití zaujímavého tarifu spoločnosti Finnair v spolupráci s partnerskými British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Las Vegas alias “Sin City” v americkom štáte Nevada sú v predaji za 514 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 26.10.-16.12.2015, 25.12.-26.12.2015, 30.12.-31.12.2015, 06.01.-17.03.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 14. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas doby platnosti zimného letového poriadku (prevažne v prvom kvartáli roku 2016).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nevady nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 17. februára s návratom z amerického Las Vegas (LAS) dňa 28. februára 2016.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Las Vegas za 514 EUR (17.02.-28.02.2016)

Las Vegas, Nevada a západ USA

Sin City a širšie okolie

Aj napriek skutočnosti, že 600-tisícové “hriešne mesto” Las Vegas v Nevade sa ani zďaleka neradí k najľudnatejším sídlam USA, považuje sa za hlavné mesto zábavy na svete ako i za svetovú svadobnú metropolu. I v prípade, ak neholdujete hazardným hrám, vychutnajte si tradičnú atmosféru legendárneho Las Vegas Strip či nemenej lákavej, úžasne vysvietenej Fremont Street. Z “Vegas” to nebudete mať ďaleko (asi 4 hod jazdy na východ) ani do presláveného Grand Canyonu, neuveriteľne fotogenického kaňonu vyhĺbeného riekou Colorado s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou 1,8 km.

Pozoruhodné Greater Los Angeles

Zhruba 500 km juhozápadne od Las Vegas narazíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najľudnatejšie veľkomesto Spojených štátov amerických. V samotnom L.A. síce nájdete “len” štyri milióny ľudí, avšak v širšej metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije okolo 18 miliónov obyvateľov. V celkom pulzujúcom “meste anjelov” (City of Angels) si samozrejme neodpustite návštevu mekky filmového biznisu – “nablýskaného” Hollywoodu (“Tinseltown”) či znamenitého Beverly Hills (k jedným z nickov patrí aj “90210″), kde má trvalú adresu množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si istotne prídu na svoje v anaheimskom Disneylande.

Fantastické národné parky na západe USA

V závislosti od ročného obdobia skúste spoznať aj prekrásne kalifornské “National Parks”. Určite si vyberiete z mnohých pôsobivých parkov (či prírodných rezervácií) – impozantný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s najvyšším vrchom USA okrem Aljašky Mt. Whitney (4421 m), drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či doslova fascinujúcim Joshua Tree N.P (s jedinečným porastom Yucca palm zvaným aj Joshua tree).

Alternatívy low costovej pozemnej dopravy v západnej časti USA

Americký nízkonákladový autobusový dopravca Megabus rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V rámci Nevady a Kalifornie takto máte možnosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu (počas pravidelných akcií) kúpiť cestovné lístky medzi Las Vegas a Los Angeles či L.A. a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii) už od 1 USD. Najnižšie sumy platia aj na nočné spoje, takže týmto spôsobom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a súčasne i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri odhaľovaní ďalších miestnych špecialít.

0