VLetenky

Las Vegas s Eurowings od 490 EUR

Grand Canyon
Odskočíte si i do Arizony s Grand Canyon N.P.? (foto: PradeepBisht/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Americké Sin City sa radí k obľúbeným cestovateľským cieľom prakticky v akomkoľvek ročnom období, o čom sa skúste presvedčiť s ponukou leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Las Vegas alias “Mesto hriechov” v americkom štáte Nevada sa predávajú za 490 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Nevady môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 6. októbra (sobota) s návratom z amerického Las Vegas (LAS) dňa 13. októbra 2018 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Las Vegas za 490 EUR (06.10.-13.10.2018 / sobota – sobota / preklik na web aerolinky)

Nízkonákladová pozemná doprava na západe USA

Americký low costový autobusový dopravca Megabus rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V rámci Nevady a Kalifornie takto možno pri kúpe v dostatočnom časovom predstihu (počas pravidelných akcií) kúpiť cestovné lístky medzi Las Vegas a Los Angeles či L.A. a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii) už od 1 USD. Najnižšie sumy platia i na nočné spoje, takže týmto spôsobom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie v priebehu 1-2 nocí a zároveň i čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri objavovaní ďalších miestnych pozoruhodností.

VIE-LAS
Viedeň, Rakúsko – Las Vegas, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Las Vegas, Nevada a západ USA

Sin City a širšie okolie

I napriek skutočnosti, že 600-tisícové “hriešne mesto” Las Vegas v Nevade sa ani zďaleka nezaraďuje k najľudnatejším sídlam USA, pokladá sa za hlavné mesto zábavy na svete ako aj za svetovú svadobnú metropolu. I v prípade, ak neholdujete hazardným hrám, vychutnajte si typickú atmosféru presláveného Las Vegas Strip či nemenej pútavej, skvele nasvietenej Fremont Street. Z “Vegas” to nebudete mať ďaleko (asi 4 hod jazdy na východ) ani do svetoznámeho Grand Canyonu, nesmierne fotogenického kaňonu vyhĺbeného riekou Colorado s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou 1,8 km.

Pozoruhodné Greater Los Angeles

Približne 500 km na juhozápad od Las Vegas narazíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najľudnatejšie veľkomesto Spojených štátov amerických. V samotnom L.A. síce nájdete “iba” štyri milióny ľudí, avšak v širšej metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije okolo 18 miliónov obyvateľov. Vo vcelku rušnom “meste anjelov” (City of Angels) si samozrejme neodpustite návštevu mekky filmového biznisu – “nalešteného” Hollywoodu (“Tinseltown”) či famózneho Beverly Hills (k jedným z nickov patrí aj “90210″), kde má trvalú adresu množstvo amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si iste prídu na svoje v anaheimskom Disneylande.

Fascinujúce národné parky na západe USA

V závislosti od ročného obdobia skúste uvidieť i nádherné kalifornské “National Parks”. Istotne si vyberiete z mnohých impresívnych parkov (či prírodných rezervácií) – majestátny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s najvyšším vrchom USA okrem Aljašky Mt. Whitney (4421 m), drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či fantastickým Joshua Tree N.P (s unikátnym porastom Yucca palm zvaným i Joshua tree).

0