VLetenky

Las Vegas s Delta Air Lines od 412 EUR

Nevada
Nočné scenérie nesmierne fotogenického Las Vegas Strip (foto: PatternPictures/Pixabay/CC0)

Americké Sin City sa zaraďuje k populárnom cestovateľským cieľom prakticky v akomkoľvek ročnom období, o čom sa skúste presvedčiť (aj počas Vianoc) s ponukou koncernu Air France-KLM v spolupráci s partnerskými Delta Air Lines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Las Vegas alias “Mesto hriechov” v americkom štáte Nevada kúpite za 412 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 10.10.-20.12.2016 a 29.12.2016-16.06.2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu (s odletom od konca októbra 2016 do polovice júna 2017).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nevady nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 20. decembra s návratom z amerického Las Vegas (LAS) dňa 30. decembra 2016.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Las Vegas za 412 EUR (20.12.-30.12.2016)
Viedeň – Las Vegas za 431 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Las Vegas, Nevada a západ USA

Sin City a širšie okolie

Aj napriek skutočnosti, že 600-tisícové “hriešne mesto” Las Vegas v Nevade sa ani zďaleka neradí k najľudnatejším sídlam USA, považuje sa za hlavné mesto zábavy na svete ako i za svetovú svadobnú metropolu. Aj v prípade, ak neholdujete hazardným hrám, vychutnajte si tradičnú atmosféru legendárneho Las Vegas Strip či nemenej lákavej, úžasne nasvietenej Fremont Street. Z “Vegas” to nebudete mať ďaleko (asi 4 hod jazdy na východ) ani do presláveného Grand Canyonu, neskutočne fotogenického kaňonu vyhĺbeného riekou Colorado s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou 1,8 km.

Pozoruhodné Greater Los Angeles

Zhruba 500 km na juhozápad od Las Vegas natrafíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najľudnatejšie veľkomesto Spojených štátov amerických. V samotnom L.A. síce nájdete “len” štyri milióny ľudí, avšak v širšej metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije okolo 18 miliónov obyvateľov. V celkom pulzujúcom “meste anjelov” (City of Angels) si samozrejme neodpustite návštevu mekky filmového biznisu – “nalešteného” Hollywoodu (“Tinseltown”) či znamenitého Beverly Hills (k jedným z nickov patrí i “90210″), kde má trvalú adresu mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si zaiste prídu na svoje v anaheimskom Disneylande.

Fantastické národné parky na západe USA

V závislosti od ročného obdobia skúste spoznať aj prekrásne kalifornské “National Parks”. Určite si vyberiete z množstva pôsobivých parkov (či prírodných rezervácií) – impozantný žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s najvyšším vrchom USA okrem Aljašky Mt. Whitney (4421 m), drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či doslova fascinujúcim Joshua Tree N.P (s jedinečným porastom Yucca palm zvaným aj Joshua tree).

Možnosti nízkonákladovej pozemnej dopravy v západnej časti USA

Americký low costový autobusový dopravca Megabus rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V rámci Nevady a Kalifornie takto možno pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu (počas pravidelných akcií) kúpiť cestovné lístky medzi Las Vegas a Los Angeles či L.A. a San Francisco (ale i do ďalších miest v Kalifornii) už od 1 USD. Najnižšie sumy platia aj na nočné spoje, takže týmto spôsobom sa dajú ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie v počas 1-2 nocí a zároveň aj čas, ktorý možno efektívnejšie využiť pri objavovaní ďalších miestnych špecialít.

0