VLetenky

Las Vegas s British Airways od 546 EUR

Nevada
Pieskovcová formácia The Wave na americkom stredozápade (foto: Greg Mote/Flickr/CC BY 2.0)

Severoamerické “Mesto hriechov” sa radí k obľúbeným cestovateľským cieľom prakticky v akomkoľvek ročnom období, o čom sa skúste presvedčiť pri využití zaujímavého tarifu spoločnosti British Airways v spolupráci s partnerskými aerolíniami z leteckej aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do “Sin City” v americkom štáte Nevada na stredozápade USA sú v predaji za 546 EUR pri odlete z Krakova a návrate do Budapešti. Tarifné podmienky určujú odlety v dobe od 16. augusta do 17. decembra 2015, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 28. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu (a o čosi vyššiu) cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v období od polovice septembra do polky decembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Nevady nech poslúži odlet z Krakova (KRK) dňa 16. septembra s návratom z Las Vegas (LAS) do Budapešti (BUD) dňa 30. septembra 2015.

Rezervácia leteniek:
Krakov – Las Vegas – Budapešť za 546 EUR (16.09.-30.09.2015)
Krakov – Las Vegas – Budapešť za 569 EUR (rezervácia v SJ)
Krakov – Las Vegas – Budapešť za 15412 CZK (rezervácia v ČJ)

Las Vegas, Nevada a západ USA

Sin City a širšie okolie

I napriek skutočnosti, že 600-tisícové “hriešne mesto” Las Vegas v Nevade sa ani zďaleka nezaraďuje k najľudnatejším sídlam USA, považuje sa za hlavné mesto zábavy na svete ako i za svetovú svadobnú metropolu. Aj v prípade, ak neholdujete hazardným hrám, vychutnajte si typickú atmosféru legendárneho Las Vegas Strip či nemenej pútavej, skvele vysvietenej Fremont Street. Z “Vegas” to nebudete mať ďaleko (asi 4 hod jazdy na východ) ani do presláveného Grand Canyonu, nesmierne fotogenického kaňonu vyhĺbeného riekou Colorado s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou 1,8 km.

Pozoruhodné Greater Los Angeles

Približne 500 km na juhozápad od Las Vegas natrafíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najľudnatejšie veľkomesto Spojených štátov amerických. V samotnom L.A. síce nájdete “iba” štyri milióny ľudí, avšak v širšej metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije okolo 18 miliónov obyvateľov. Vo vcelku rušnom “meste anjelov” (City of Angels) si samozrejme neodpustite návštevu mekky filmového biznisu – “vylešteného” Hollywoodu (“Tinseltown”) či famózneho Beverly Hills (k jedným z nickov patrí aj “90210″), kde má “trvalú adresu” mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si určite prídu na svoje v anaheimskom Disneylande.

Fascinujúce národné parky na západe USA

V závislosti od ročného obdobia skúste spoznať aj nádherné kalifornské “National Parks”. Istotne si vyberiete z množstva impresívnych parkov (či prírodných rezervácií) – majestátny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s najvyšším vrchom USA okrem Aljašky Mt. Whitney (4421 m), drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či doslova fantastickým Joshua Tree N.P (s unikátnym porastom Yucca palm nazývaným aj Joshua tree).

Možnosti nízkonákladovej pozemnej dopravy v západnej časti USA

Americký loe costový autobusový dopravca Megabus rozšíril svoju sieť i na západnom pobreží USA. V rámci Nevady a Kalifornie takto máte príležitosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu (počas pravidelných akcií) kúpiť cestovné lístky medzi Las Vegas a Los Angeles či L.A. a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii) už od 1 USD. Najnižšie sumy platia i na nočné spoje, takže týmto spôsobom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri objavovaní ďalších miestnych pozoruhodností.

0