VLetenky

Las Vegas s American Airlines od 477 EUR

Nevada
Fotogenický Las Vegas Strip v povestnom nevadskom “Sin City” (foto: Tony Kent/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Severoamerické “Sin City” sa zaraďuje k populárnym cestovateľským cieľom prakticky v akomkoľvek ročnom období, o čom sa skúste presvedčiť pri využití ponuky spoločnosti American Airlines z leteckej aliancie Oneworld v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do “Mesta hriechov” v štáte Nevada na stredozápade USA kúpite za 477 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 6. januára do 22. marca 2015, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 11. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä počas februára a marca 2015.

Príklad rezervácie spiatočnej letenky do Nevady nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 4. februára s návratom z amerického Las Vegas (LAS) dňa 18. februára 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Las Vegas za 477 EUR (04.02.-18.02.2015)
Viedeň – Las Vegas za 484 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Las Vegas za 491 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Las Vegas za 500 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Las Vegas za 13861 CZK (rezervácia v ČJ)

Las Vegas, Nevada a západ USA

Sin City a širšie okolie

I napriek skutočnosti, že 600-tisícové “hriešne mesto” Las Vegas v Nevade sa ani zďaleka nezaraďuje k najľudnatejším sídlam USA, považuje sa za hlavné mesto zábavy na svete ako aj svetová svadobná metropola. Aj v prípade, ak neholdujete hazardným hrám, vychutnajte si typickú atmosféru svetoznámeho Las Vegas Strip či nemenej pútavej, skvele vysvietenej Fremont Street. Z “Vegas” to nebudete mať ďaleko (asi 4 hod jazdy na východ) ani do presláveného Grand Canyonu, neskutočne fotogenického kaňonu vyhĺbeného riekou Colorado s dĺžkou 446 km, šírkou 29 km a hĺbkou 1,8 km.

Pozoruhodné Greater Los Angeles

Približne 500 km na juhozápad od Las Vegas narazíte na Los Angeles (L.A.) – druhé najväčšie veľkomesto Spojených štátov amerických. V samotnom L.A. síce nájdete “iba” štyri milióny ľudí, avšak v širšej metropolitnej oblasti Greater Los Angeles žije okolo 18 miliónov obyvateľov. V celkom rušnom “meste anjelov” (City of Angels) si samozrejme neodpustite návštevu mekky filmového biznisu – nablýskaného Hollywoodu (“Tinseltown”) či famózneho Beverly Hills (k jedným z nickov patrí aj “90210″), kde má “trvalú adresu” mnoho amerických prominentov. Najmladší “účastníci zájazdu” si určite prídu na svoje v anaheimskom Disneylande.

Fascinujúce národné parky na západe USA

V závislosti od ročného obdobia sa pokúste spoznať aj nádherné kalifornské “National Parks”. Určite si vyberiete z množstva impresívnych parkov (či prírodných rezervácií) – majestátny žulový Yosemite N.P., divoký Sequoia N.P. s najvyšším vrchom USA okrem Aljašky Mt. Whitney (4421 m), drsný Death Valley N.P. (s najnižším miestom -86 m a rekordnou teplotou 56,7 °C v roku 1913) či doslova fantastickým Joshua Tree N.P (s magickým porastom Yucca palm nazývaným aj Joushua tree).

Možnosti nízkonákladovej pozemnej dopravy v západnej partii USA

Americký low costový autobusový dopravca Megabus rozšíril svoju sieť aj na západnom pobreží USA. V rámci Nevady a Kalifornie takto máte príležitosť pri nákupe v dostatočnom časovom predstihu (počas pravidelných akcií) kúpiť cestovné lístky medzi Las Vegas a Los Angeles či L.A. a San Francisco (ale aj do ďalších miest v Kalifornii) už od 1 USD. Najnižšie sumy platia i na nočné spoje, takže týmto spôsobom možno ľahko ušetriť finančné prostriedky za ubytovanie počas 1-2 nocí a zároveň aj čas, ktorý sa dá efektívnejšie využiť pri objavovaní ďalších miestnych pozoruhodností.

0