VLetenky

Laponsko s Norwegian Air Shuttle od 213 EUR

Rovaniemi
Rozprávková Santa Claus Village v Napapiiri (foto: Timo Newton-Syms/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Zdanlivo všedný tarif škandinávskej leteckej spoločnosti Norwegian Air Shuttle umožňuje možnosť strávenia “predĺžených víkendov” vo fínskom Laponsku aj v predvianočnom období (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do fínskeho Laponska (Rovaniemi) kúpite za 213 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete najmä v priebehu februára 2016 a za príplatok 10 EUR aj v ďalších mesiacoch zimného letového poriadku (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Laponska nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 19. februára (piatok večer) a návrat z Rovaniemi (RVN) dňa 22. februára 2016 (pondelok poobede).

Alternatívou rezervácie letenky (za príplatok 10 EUR) môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 11. decembra (piatok večer) a návrat z Rovaniemi (RVN) dňa 14. decembra 2015 (pondelok poobede).

Rezervácia leteniek:
Praha – Rovaniemi za 213 EUR (19.02.-22.02.2016)
Praha – Rovaniemi za 223 EUR (11.12.-14.12.2015)

Laponsko

Objavovať krásy fínskeho Laponska sa vyberiete pravdepodobne z jeho centra, pôvabného Rovaniemi, položeného v jeho južnej partii. V jeho blízkosti Vás očakáva priamo na polárnom kruhu Santa Claus alias Joulupukki (alebo Mikuláš, Dedo Mráz, atď.) “v jeho domovskej dedinke”. Celá oblasť sa vyznačuje prekrásnou prírodou – skúste národné parky Pallas-Yllästunturi či Riisitunturi.

Pokračovať možno až na sever Fínska k jazeru Inari alebo ďalej až do “nórskeho Laponska” v najsevernejšom nórskom regióne Finnmark (do Kirkenes v neveľkej vzdialenosti hranice Nórska s Ruskom). Krásou nezaostáva ani švédska partia Laponska, kde Vás privedie pútavá cesta cez fínsko-švédske dvojičky Tornio-Haparanda (oddelené riekou).

0