VLetenky

Laponsko s Norwegian Air Shuttle od 184 EUR

Rovaniemi
Rozprávková Santa Claus Village v Napapiiri (foto: Timo Newton-Syms/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Všetkým cestovateľom prajeme pohodové Vianoce a kopec darčekov pod vianočným stromčekom 🙂 Pri tejto príležitosti želáme aj skorú návštevu domovského “Dedo Mráz-ovho” Laponska 🙂

Na návštevu fínskeho Laponska (s možnosťou prehliadky Helsínk) na konci zimy (aj na “predĺžený víkend”) láka škandinávska letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do laponskej metropoly Rovaniemi sú v predaji za 184 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu marca 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Laponska nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 9. marca (štvrtok) s návratom z fínskeho Rovaniemi dňa 12. marca 2017 (nedeľa).

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Rovaniemi za 184 EUR (09.03.-12.03.2017)

Laponsko

Objavovať krásy fínskeho Laponska sa vyberiete pravdepodobne z jeho centra, príťažlivého Rovaniemi, položeného v jeho južnej partii. V jeho blízkosti Vás očakáva priamo na polárnom kruhu Santa Claus alias Joulupukki (alebo Mikuláš, Dedo Mráz, atď.) “v jeho domovskej dedinke”. Celá oblasť sa vyznačuje prekrásnou prírodou – skúste národné parky Pallas-Yllästunturi či Riisitunturi.

Pokračovať možno až na sever Fínska k jazeru Inari alebo ďalej až do “nórskeho Laponska” v najsevernejšom nórskom regióne Finnmark (do Kirkenes v neveľkej vzdialenosti hranice Nórska s Ruskom). Krásou nezaostáva ani švédska partia Laponska, kde Vás privedie pútavá cesta cez fínsko-švédske dvojičky Tornio-Haparanda (oddelené riekou).

0