VLetenky

Laponsko s Norwegian Air Shuttle od 135 EUR

Fínsko
Idylická “zimná rozprávka” fotogenického fínskeho Laponska (foto: adege/Pixabay/CC0)

Ponuka škandinávskej leteckej spoločnosti Norwegian Air Shuttle umožňuje prehliadku fínskeho Laponska (v jarnom období – s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do fínskeho Laponska (Rovaniemi) sú v predaji za 135 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu mája 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Laponska môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 16. mája (streda) a návrat z Rovaniemi (RVN) dňa 21. mája 2018 (pondelok).

Rezervácia leteniek:
Praha – Rovaniemi za 135 EUR (16.05.-21.05.2018)

PRG-RVN
Praha, Česká republika – Rovaniemi, Fínsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Laponsko

Odhaľovať krásy fínskeho Laponska sa vydáte zrejme z jeho centra, príťažlivého Rovaniemi, situovaného v jeho južnej časti. V jeho blízkosti Vás čaká priamo na polárnom kruhu Santa Claus alias Joulupukki (alebo Mikuláš, Dedo Mráz, atď.) “v jeho domovskej dedinke”. Celá oblasť sa vyznačuje nádhernou prírodou – skúste národné parky Pallas-Yllästunturi či Riisitunturi.

Pokračovať možno až na sever Fínska k jazeru Inari alebo prípadne ďalej až do “nórskeho Laponska” v najsevernejšom nórskom regióne Finnmark (do Kirkenes v neveľkej vzdialenosti hranice Nórska s Ruskom). Krásou nezaostáva ani švédska časť Laponska, kde Vás privedie pútavá cesta cez fínsko-švédske dvojičky Tornio-Haparanda (oddelené riekou).

0