VLetenky

Laponsko s Norwegian Air Shuttle od 133 EUR

Santa Claus Vilage
Rozprávková Santa Claus Village v Napapiiri (foto: Timo Newton-Syms/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Všetkým cestovateľom želáme príjemné Vianoce a kopu darčekov pod vianočným stromčekom 🙂 Pri tejto príležitosti prajeme i skorú návštevu domovského “Dedo Mráz-ovho” Laponska 🙂

Na prehliadku bohatej (zimnej) prírody fínskeho Laponska sa snaží podnietiť škandinávska letecká spoločnosť Norwegian Air Shuttle (s odletom z Krakova).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do laponskej metropoly Rovaniemi sú v predaji za 133 EUR s odletom zo spomínaného krakovského letiska Jána Pavla II.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o ničo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve od polovice januára do polovice februára 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Laponska nech bude napr. odlet z poľského Krakova (KRK) dňa 14. januára s návratom z fínskeho Rovaniemi dňa 23. januára 2019.

Rezervácia leteniek:
Krakov – Rovaniemi (Laponsko) za 133 EUR (14.01.-23.01.2019)

KRK-RVN
Krakov, Poľsko – Rovaniemi (Laponsko), Fínsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Laponsko

Odhaľovať krásy fínskeho Laponska sa vydáte zrejme z jeho centra, pôvabného Rovaniemi, situovaného v jeho južnej časti . V jeho blízkosti Vás čaká priamo na polárnom kruhu Santa Claus alias Joulupukki (alebo Mikuláš, Dedo Mráz, atď.) “v jeho domovskej dedinke”. Celá oblasť sa vyznačuje nádhernou prírodou – skúste národné parky Pallas-Yllästunturi či Riisitunturi.

Pokračovať sa dá až na sever Fínska k jazeru Inari alebo ďalej až do “nórskeho Laponska” v najsevernejšom nórskom regióne Finnmark (do Kirkenes v neveľkej vzdialenosti hranice Nórska s Ruskom). Krásou nezaostáva ani švédska časť Laponska, kde Vás privedie lákavá cesta cez fínsko-švédske dvojičky Tornio-Haparanda (oddelené riekou).

0