VLetenky

Laponsko s Finnair od 222 EUR

Rovaniemi
Rozprávková Santa Claus Village v Napapiiri (foto: Samuli Lintula/Wikimedia Commons/CC BY 2.5)

Všetkým cestovateľom želáme príjemné Vianoce a kopu darčekov pod vianočným stromčekom 🙂 Pri tejto príležitosti prajeme i skorú návštevu domovského “Dedo Mráz-ovho” Laponska 🙂

Na návštevu fínskeho Laponska nielen počas zimy či letných prázdnin (aj na “predĺžený víkend”) vábi spoločnosť Finnair z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do laponskej metropoly Rovaniemi kúpite za 222 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletom) v čase od polovice januára do polovice júna a od začiatku augusta do polovice novembra 2018.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Laponska nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 1. februára (štvrtok) s návratom z fínskeho Rovaniemi dňa 5. februára 2017 (pondelok).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do Laponska môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 3. augusta (piatok) s návratom z fínskeho Rovaniemi dňa 6. augusta 2017 (pondelok).

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Rovaniemi za 222 EUR (01.02.-05.02.2018)
Budapešť – Rovaniemi za 222 EUR (03.08.-06.08.2018)

Laponsko

Odhaľovať pôvaby fínskeho Laponska sa vydáte zrejme z jeho centra, pôvabného Rovaniemi, situovaného v jeho južnej časti. V jeho blízkosti Vás čaká priamo na polárnom kruhu Santa Claus alias Joulupukki (alebo Mikuláš, Dedo Mráz, atď.) “v jeho domovskej dedinke”. Celá oblasť sa vyznačuje nádhernou prírodou – skúste národné parky Pallas-Yllästunturi či Riisitunturi.

Pokračovať sa dá až na sever Fínska k jazeru Inari alebo ďalej až do “nórskeho Laponska” v najsevernejšom nórskom regióne Finnmark (do Kirkenes v neveľkej vzdialenosti hranice Nórska s Ruskom). Krásou nezaostáva ani švédska časť Laponska, kde Vás privedie lákavá cesta cez fínsko-švédske dvojičky Tornio-Haparanda (oddelené riekou).

0