VLetenky

Laos s Qatar Airways od 518 EUR

Vang Vieng
Neopakovateľné prírodné panorámy indočínskeho Laosu vo Vang Vieng (foto: igormattio/Pixabay/CC0)

Na cestu za prírodnými klenotmi znamenitého Laosu v oblasti juhovýchodnej Ázie sa snaží podnietiť ponuka spoločnosti Qatar Airways (z aliancie Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do laoského mesta Luang Prabang kúpite za 518 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 25.10.-14.12.2017 a 11.01.-31.05.2018, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 31. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice januára do polovice februára 2018.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Laosu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. februára a návrat z laoského Luang Prabang (LPQ) dňa 22. februára 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Luang Prabang za 518 EUR (11.02.-22.02.2018 / manuálne zadanie)

Laos

Hornatý 6,5-miliónový Laos Vás čaká v regióne Indočíny na území s veľkosťou necelých 237 tisíc km², čo predstavuje temer dvakrát väčšiu plochu ako rozloha bývalého Československa. Na západe hraničí s Mjanmarskom (Barmou), severnú hranicu si delí s Čínou, za východného suseda má Vietnam, hraničné pásmo na juhu zdieľa s Kambodžou a na juhozápade susedí s Thajskom.

Laoské hlavné mesto na Mekongu

Trištvrtemiliónový Vientiane – hlavné mesto Laosu, Vás očakáva v centrálnej časti krajiny v relatívne neveľkej vzdialenosti od hraničnej “čiary” so susedným Thajským kráľovstvom na brehoch impozantného Mekongu. Spomínaný veľtok má status siedmej najdlhšej rieky v Ázii a na svojej 4350-kilometrovej ceste od prameňov v čínskom Tibete do svojho ústia (delta Mekongu) vo vietnamskej časti Juhočínskeho mora tvorí aj hraničnú líniu medzi Laosom a Mjanmarskom (Barmou), pokračujúc cez obávaný “Zlatý trojuholník” (v oblasti laosko-thajsko-mjanmarského trojmedzia) a následne tvoriac aj hranicu medzi samotným Laosom a susedným Thajskom.

Okúzľujúci Luang Prabang

Zhruba 300 km severne od laoskej metropoly Vientiane natrafíte taktiež na Mekongu na populárne mesto Luang Prabang s rovnomenným okolitým pohorím s najvyšším vrchom Phu Soi Dao (2120 m) a národným parkom rovnakého názvu na laosko-thajskej hranici. V samotnom Luang Prabang nájdete niekoľko prekrásnych typických chrámov (“watov”), ale aj fascinujúce vodopády Kuang Si. Celkom dramaticky pôsobia neďaleké jaskyne Pak Ou s miniatúrnymi budhistickými sochami a figúrami v interiéri, ale aj magickým skalnatým okolím nad Mekongom v exteriéri. Výborný výhľad na celý Luang Prabang si vychutnáte z hory Phou Si s nádherným Wat Tham Phou Si na svojom vrchole.

Čarovný Vang Vieng

Na polceste medzi Vientiane a Luang Prabang naďabíte na rieke Nam Song na obľúbené “cestovateľské” mestečko Vang Vieng s fantastickou krajinkou plnou divoko tvarovaných vápencových krasových útvarov. Ak sa radíte k priaznivcom kayakingu, tubingu či horolezectva, určite neostanete sklamaní. Očariť môže aj niekoľko lákavých etnických dediniek.

Geniálnych 4000 ostrovov

Na juhu Laosu (južne od Pakse smerom ku kambodžskej hranici) rozhodne neobíďte neskutočných “4000 ostrovov” alebo Si Phan Don, obrovské množstvo malých riečnych ostrovčekov priamo v majestátnom Mekongu. Možno natrafíte aj na sympatického a relatívne ohrozeného delfína tuponosého (Irrawaddy dolphin), ktorý sa vyskytuje len v juhovýchodnej Ázii a v Bengálskom zálive.

0

Add a Comment