VLetenky

Laos s Qatar Airways od 454 EUR

Luang Prabang
Fotogenické vodopády “Kuang Si” pri laoskom Luang Prabang (foto: Sharon Ang/Pixabay/CC0)

Na cestu za prírodnými pokladmi Laosu v oblasti juhovýchodnej Ázie sa snaží podnietiť ponuka spoločnosti Qatar Airways (z aliancie Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do laoského mesta Luang Prabang sa dajú kúpiť za 454 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety do 15. novembra 2018, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 25. februára (do aktualizácie tarifu/vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od začiatku apríla do konca júna a od začiatku septembra do polovice novembra 2018.

Príklady rezervácií:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Laosu môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 1. apríla (nedeľa) a návrat z laoského Luang Prabang (LPQ) dňa 15. apríla 2018 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Luang Prabang za 454 EUR (01.04.-15.04.2018)

BUD-LPQ

Laos

Hornatý 6,5-miliónový Laos Vás očakáva v regióne Indočíny na území s veľkosťou necelých 237 tisíc km², čo predstavuje skoro dvakrát väčšiu plochu ako rozloha bývalého Československa. Na západe hraničí s Mjanmarskom (Barmou), severnú hranicu zdieľa s Čínou, za východného suseda má Vietnam, hraničné pásmo na juhu si delí s Kambodžou a na juhozápade susedí s Thajskom.

Laoské hlavné mesto na Mekongu

Trištvrtemiliónový Vientiane – hlavné mesto Laosu, Vás čaká v centrálnej partii krajiny v pomerne neveľkej vzdialenosti od hraničnej “čiary” so susedným Thajským kráľovstvom na brehoch majestátneho Mekongu. Spomínaný veľtok má status siedmej najdlhšej rieky v Ázii a na svojej 4350-kilometrovej ceste od prameňov v čínskom Tibete do svojho ústia (delta Mekongu) vo vietnamskej časti Juhočínskeho mora vytvára i hraničnú líniu medzi Laosom a Mjanmarskom (Barmou), pokračujúc cez obávaný “Zlatý trojuholník” (v oblasti laosko-thajsko-mjanmarského trojmedzia) a následne tvoriac i hranicu medzi samotným Laosom a susedným Thajskom.

Očarujúci Luang Prabang

Približne 300 km severne od laoskej metropoly Vientiane naďabíte takisto na Mekongu na obľúbené mesto Luang Prabang s rovnomenným okolitým pohorím s najvyšším vrchom Phu Soi Dao (2120 m) a národným parkom toho istého názvu na laosko-thajskej hranici. V samotnom Luang Prabang nájdete niekoľko nádherných typických chrámov (“watov”), ale i fantastické vodopády Kuang Si. Vcelku magicky pôsobia neďaleké jaskyne Pak Ou s miniatúrnymi budhistickými sochami a figúrami v interiéri, ale i dramatickým skalnatým okolím nad Mekongom v exteriéri. Vynikajúci výhľad na celý Luang Prabang si vychutnáte z hory Phou Si s prekrásnym Wat Tham Phou Si na svojom vrchole.

Kúzelný Vang Vieng

Na polceste medzi Vientiane a Luang Prabang natrafíte na rieke Nam Song na populárne “cestovateľské” mestečko Vang Vieng s fascinujúcou krajinkou plnou divoko tvarovaných vápencových krasových útvarov. Pokiaľ sa zaraďujete k fanúšikom kayakingu, tubingu či horolezectva, istotne nezostanete sklamaní. Okúzliť môže i niekoľko pútavých etnických dediniek.

Fenomenálnych 4000 ostrovov

Na juhu Laosu (južne od Pakse smerom ku kambodžskej hranici) rozhodne nevynechajte neuveriteľných “4000 ostrovov” alebo Si Phan Don, obrovské množstvo malých riečnych ostrovčekov priamo v impozantnom Mekongu. Možno narazíte i na sympatického a pomerne ohrozeného delfína tuponosého (Irrawaddy dolphin), ktorý sa vyskytuje iba v juhovýchodnej Ázii a v Bengálskom zálive.

0