VLetenky

Laos s China Eastern Airlines od 491 EUR

Za prírodnými pokladmi znamenitého Laosu v oblasti juhovýchodnej Ázie vábi celkom zaujímavý tarif leteckej spoločnosti China Eastern Airlines (z aliancie Sky Team).

Spiatočné letenky do Laosu sú v predaji od 491 EUR s odletom z Ríma a návratom do Londýna. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 24. decembra 2013 do 31. marca 2014, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. decembra. Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete takmer počas celej uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky do Laosu nech poslúži odlet z letiska Rím-Fiumicino (FCO) dňa 3. marca a návrat z Vientiane (VTE) na londýnsky Heathrow (LHR) dňa 17. marca 2014.

Rezervácia letenky:
Rím – Vientiane – Londýn za 491 EUR
Rím – Vientiane – Londýn za 13388 CZK

Positioning flights po Európe

Letecké priblíženie do Ríma

Najekonomickejší letecký prískok do talianskeho hlavného mesta Rím sa dá uskutočniť s ultra nízkonákladovými spoločnosťami Ryanair (FR) alebo Wizz Air (W6) – z letísk v Bratislave (FR), v Budapešti (FR, W6), v Katoviciach (W6), v Krakove (FR), v Prahe (W6), atď.

Letecká doprava z Veľkej Británie do našich končín

Pri leteckej preprave z Británie do nášho regiónu možno profitovať z výbornej dostupnosti Londýna low costovými dopravcami. Z londýnskeho letiska Luton doputujete za priaznivú sumu do Bratislavy a do Rzeszówa Ryanair-om, kým Wizz Air prevádzkuje linky z tohto leteckého prístavu do Košíc, do Budapešti, do Brna, do Katovíc a do Prahy. Lety do Budapešti z Lutonu operuje aj Easy Jet.

Z ďalšieho londýnskeho nízkonákladového letiska Stansted docestujete Ryanair-om do Bratislavy a prakticky aj do ostatných okolitých letísk (Brno, Ostrava, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów…). Z Gatwicku obsluhuje letecké spojenia Easy Jet do Budapešti, do Viedne, do Krakova a do Prahy.

Laos

Hornatý 6,5-miliónový Laos Vás očakáva v regióne Indočíny na území s veľkosťou necelých 237 tisíc km², čo predstavuje takmer dvakrát väčšiu plochu ako rozloha bývalého Československa. Na západe hraničí s Mjanmarskom (Barmou), severnú hranicu zdieľa s Čínou, za východného suseda má Vietnam, hraničné pásmo na juhu si delí s Kambodžou a na juhozápade susedí s Thajskom.

Laoské hlavné mesto na Mekongu

Trištvrtemiliónový Vientiane – hlavné mesto Laosu, Vás čaká v centrálnej partii krajiny v relatívne neveľkej vzdialenosti od hraničnej „čiary“ so susedným Thajským kráľovstvom na brehoch majestátneho Mekongu. Spomínaný veľtok má status siedmej najdlhšej rieky v Ázii a na svojej 4350-kilometrovej ceste od prameňov v čínskom Tibete do svojho ústia (delta Mekongu) vo vietnamskej časti Juhočínskeho mora vytvára aj hraničnú líniu medzi Laosom a Mjanmarskom (Barmou), pokračujúc cez obávaný „Zlatý trojuholník“ (v oblasti laosko-thajsko-mjanmarského trojmedzia) a následne vytvárajúc aj hranicu medzi Laosom a Thajskom.

Očarujúci Luang Prabang

Približne 300 km severne od laoskej metropoly Vientiane narazíte rovnako na Mekongu na obľúbené mesto Luang Prabang s rovnomenným okolitým pohorím s najvyšším vrchom Phu Soi Dao (2120 m) a národným parkom toho istého názvu na laosko-thajskej hranici. V samotnom Luang Prabang nájdete niekoľko nádherných tradičných chrámov („watov“), ale aj fantastické vodopády Kuang Si. Vcelku dramaticky pôsobia neďaleké jaskyne Pak Ou s miniatúrnymi budhistickými sochami a figúrami v interiéri, ale aj magickým skalnatým okolím nad Mekongom v exteriéri. Vynikajúci výhľad na celý Luang Prabang si vychutnáte z hory Phou Si s prekrásnym Wat Tham Phou Si na svojom vrchole.

Kúzelný Vang Vieng

Na polceste medzi Vientiane a Luang Prabang natrafíte na rieke Nam Song na populárne „cestovateľské“ mestečko Vang Vieng s fascinujúcou krajinkou plnou divoko tvarovaných vápencových krasových útvarov. Pokiaľ patríte k fanúšikom kayakingu, tubingu či horolezectva, istotne nezostanete sklamaní. Upútať môže aj niekoľko atraktívnych etnických dediniek.

Fenomenálnych 4000 ostrovov

Na juhu Laosu (južne od Pakse smerom ku kambodžskej hranici) istotne nevynechajte neuveriteľných „4000 ostrovov“ alebo Si Phan Don, obrovské množstvo malých riečnych ostrovčekov priamo v impozantnom Mekongu. Možno naďabíte aj na sympatického a pomerne ohrozeného delfína tuponosého (Irrawaddy dolphin), ktorý sa vyskytuje iba v juhovýchodnej Ázii a v Bengálskom zálive.

0