VLetenky

Laos s China Eastern Airlines od 388 EUR

Sydney
Neopakovateľné prírodné panorámy Indočíny v ázijskom Laose (foto: Chris Hilbert/Pixabay/CC0)

Na cestu za prírodnými klenotmi znamenitého Laosu v oblasti juhovýchodnej Ázie sa snaží podnietiť ponuka spoločnosti China Eastern Airlines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do laoského hlavného mesta Vientiane sa dajú kúpiť za 388 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 10.06.-26.06. a 19.09.-26.10.2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov (resp. vyplývajúcu z tarifných podmienok) a predaj do 30. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) na konci júna a v druhej polovici októbra 2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Laosu nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 26. júna a návrat z laoského Vientiane (VTE) dňa 12. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Vientiane za 388 EUR (26.06.-12.07.2016)

Laos

Hornatý 6,5-miliónový Laos Vás očakáva v regióne Indočíny na území s veľkosťou necelých 237 tisíc km², čo predstavuje takmer dvakrát väčšiu plochu ako rozloha bývalého Československa. Na západe hraničí s Mjanmarskom (Barmou), severnú hranicu zdieľa s Čínou, za východného suseda má Vietnam, hraničné pásmo na juhu si delí s Kambodžou a na juhozápade susedí s Thajskom.

Laoské hlavné mesto na Mekongu

Trištvrtemiliónový Vientiane – hlavné mesto Laosu, Vás čaká v centrálnej partii krajiny v pomerne neveľkej vzdialenosti od hraničnej “čiary” so susedným Thajským kráľovstvom na brehoch majestátneho Mekongu. Spomínaný veľtok má status siedmej najdlhšej rieky v Ázii a na svojej 4350-kilometrovej ceste od prameňov v čínskom Tibete do svojho ústia (delta Mekongu) vo vietnamskej partii Juhočínskeho mora vytvára i hraničnú líniu medzi Laosom a Mjanmarskom (Barmou), pokračujúc cez obávaný “Zlatý trojuholník” (v oblasti laosko-thajsko-mjanmarského trojmedzia) a následne vytvárajúc i hranicu medzi Laosom a Thajskom.

Očarujúci Luang Prabang

Približne 300 km severne od laoskej metropoly Vientiane naďabíte takisto na Mekongu na obľúbené mesto Luang Prabang s rovnomenným okolitým pohorím s najvyšším vrchom Phu Soi Dao (2120 m) a národným parkom toho istého názvu na laosko-thajskej hranici. V samotnom Luang Prabang nájdete niekoľko nádherných tradičných chrámov (“watov”), ale i fantastické vodopády Kuang Si. Vcelku magicky pôsobia neďaleké jaskyne Pak Ou s miniatúrnymi budhistickými sochami a figúrami v interiéri, ale i dramatickým skalnatým okolím nad Mekongom v exteriéri. Vynikajúci výhľad na celý Luang Prabang si vychutnáte z hory Phou Si s prekrásnym Wat Tham Phou Si na svojom vrchole.

Kúzelný Vang Vieng

Na polceste medzi Vientiane a Luang Prabang natrafíte na rieke Nam Song na populárne “cestovateľské” mestečko Vang Vieng s fascinujúcou krajinkou plnou divoko tvarovaných vápencových krasových útvarov. Pokiaľ sa zaraďujete k fanúšikom kayakingu, tubingu či horolezectva, istotne nezostanete sklamaní. Okúzliť môže i niekoľko pútavých etnických dediniek.

Fenomenálnych 4000 ostrovov

Na juhu Laosu (južne od Pakse smerom ku kambodžskej hranici) rozhodne nevynechajte neuveriteľných “4000 ostrovov” alebo Si Phan Don, gigantické množstvo malých riečnych ostrovčekov priamo v impozantnom Mekongu. Možno narazíte i na sympatického a pomerne ohrozeného delfína tuponosého (Irrawaddy dolphin), ktorý sa vyskytuje iba v juhovýchodnej Ázii a v Bengálskom zálive.

0