VLetenky

Lakadivy s Air India od 510 EUR

Lakadivy
Čarokrásny tropický ostrov Agatti Island na indických Lakadivách (foto: Paul Varuni/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovatelia, ktorí sa nedajú odradiť administratívnymi prekážkami, majú možnosť vzhliadnuť znamenité Lakadivy s ponukou leteckej spoločnosti Air India zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do indického mesta Agatti (Agatti Island) na Lakadivách (Lakshadweep) sú v predaji za 510 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 05.04.-25.06., 26.07.-14.12.2016 a 31.12.2016-31.03.2017, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne v čase od začiatku apríla do konca októbra 2016 (okrem prázdninového blackoutu).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Lakadivy môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 6. apríla s návratom z indického Agatti (AGX) dňa 16. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Agatti za 510 EUR (06.04.-16.04.2016)
Viedeň – Agatti za 13796 CZK (rezervácia v ČJ)

Lakadivy

Nádherné Lakadivy (Lakshadweep), situované medzi indickým subkontinentom a Maledivami, svojou krásou nezaostávajú za maledivskými koralovými ostrovmi. Napriek tomu, že geograficky majú bližšie ku Indii, z kultúrneho hľadiska majú naopak veľmi blízko práve ku susedným Maledivám. Jediné letecké spojenie tejto tropickej ostrovnej skupinky s okolitým svetom (resp. s indickou pevninou) zabezpečuje Agatti Aerodrome (AGX) na južnej strane rovnomenného Agatti Island.

Z hľadiska návštevnosti figurujú Lakadivy nepochybne na úplne opačnom konci rebríčka v porovnaní s najvychytenejšími cestovateľskými cieľmi v Indii – a to predovšetkým v dôsledku regulovaného turizmu (v snahe zachovať ich svojrázny charakter i v dôsledku relatívne obmedzených kapacít). Pre cestovný ruch sú voľne prístupné len niektoré ostrovy (a z nich určité iba pre indických cestovateľov). Dajú sa však považovať za úplne inú Indiu a aj vzhľadom na svoju polohu mimo hlavných turistických trás ich navštívi len maličký zlomok cestovateľov smerujúcich na indický subkontinent.

0