VLetenky

Kuvajt s Pegasus Airlines od 214 EUR

Kuwait City
Fotogenická “skyline” miestnej metropoly Kuwait City (foto: Abdullah Alqattan/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Ak Vás priťahujú hlavným prúdom cestovateľov trošku menej objavené (moslimské) krajiny, skúste lákavý Kuvajt na krídlach leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Kuwait City sú v predaji za 214 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Za podobnú sumu sa dá letieť aj z Budapešti či z Prahy.

Podmienky predaja:
Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude kúpa cez mobilnú aplikáciu leteckej spoločnosti do 3. januára 2016, v rámci ktorej získate zľavu 30% na letoch Pegasus Airlines v období od 8. februára do 31. mája 2016 (s výnimkou blackoutu 13.05.-23.05.2016). Počas rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou) zaškrtnúť “políčko” s názvom “mobilnej” kampane (“Your festive gift: 30% off…”) a následne bude základná cena znížená o 30%.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu februára a marca 2016.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kuvajtu nech bude napr. byť odlet z Viedne (VIE) dňa 11. februára (štvrtok) s návratom z Kuwait City (KWI) dňa 14. februára 2016 (nedeľa).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Kuwait City za 214 EUR na mobilnej aplikácii (11.02.-14.02.2016 / 311 EUR pred zľavou)

Kuvajt

Pôsobivý Kuvajt sa rozprestiera v severnej partii Perzského zálivu na území s rozlohou necelých 18 tisíc km² (asi tretina plochy Slovenska), kde žije zhruba 2,8 milióna obyvateľov. Susedmi sú Irak smerom na sever a západ, rozľahlá Saudská Arábia na juhu, zatiaľ čo východ krajiny obmývajú vody “Zálivu”. Prevažná časť obyvateľstva tohto blízkovýchodného štátu žije v metropolitnej oblasti hlavného mesta krajiny Kuwait City, ktoré Vás očakáva v centrálnej partii pobrežia Perzského zálivu.

Kuwait City a okolie

Dominantou kuvajtskej metropoly budú majestátne veže Kuwait Towers. Za návštevu určite stojí i impozantná “Veľká mešita” (Grand Mosque). Pohodovo si oddýchnuť máte šancu v rozsiahlom Aquaparku, na miestnych plážach či pri plavbách na jachtách (dostupná možnosť potápania). O nič ukrátení v žiadnom prípade neostanú ani vášniví milovníci nakupovania, ktorí majú na výber z obrovského množstva gigantických nákupných centier aj miestnych trhovísk. Okúzliť by Vás mohli i výlety do púšte a v prípade, pokiaľ máte radi archeológiu aj neďaleký ostrov Failaka.

0