VLetenky

Kuvajt s Pegasus Airlines od 200 EUR

Kuwait City
Čarovný Souq Sharq (Sultan Center) v malebnom Kuwait City (foto: Snap®/Flickr/CC BY 2.0)

Pokiaľ Vás priťahujú hlavným prúdom cestovateľov trochu menej objavené (moslimské) krajiny, skúste pútavý Kuvajt na palube leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom z viedenského letiska).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Kuwait City sú v predaji za 200 EUR s odletom z Viedne. Za podobnú sumu možno letieť aj z budapeštianskeho či pražského leteckého prístavu.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (v závislosti od zvoleného miesta odletu) predovšetkým v priebehu jesenných mesiacov (s predajom do 19. júla).

Podmienky predaja:
Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude nákup cez mobilnú aplikáciu leteckej spoločnosti do 19.07.2015, v rámci ktorého získate zľavu 30% na letoch Pegasus Airlines v dobe od 15. septembra do 15. decembra 2015 (s výnimkou obdobia blackoutu 17.09.-29.09. a 27.10.-30.10.2015). Počas rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou) označiť “checkbox” s názvom “mobilnej” kampane (a následne bude základná cena 291 EUR znížená o 30% na 200 EUR).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kuvajtu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. októbra s návratom z Kuwait City (KWI) dňa 14. októbra 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Kuwait City za 200 EUR na mobilnej aplikácii (07.10.-14.10.2015 / 291 EUR pred zľavou)

Kuvajt

Impresívny Kuvajt sa rozkladá v severnej časti Perzského zálivu na území s rozlohou necelých 18 tisíc km² (asi tretina plochy Slovenska), kde žije približne 2,8 milióna obyvateľov. Susedmi sú Irak smerom na sever a západ, rozľahlá Saudská Arábia na juhu, kým východ krajiny obmývajú vody “Zálivu”. Prevažná časť obyvateľstva tohto blízkovýchodného štátu žije v metropolitnej oblasti hlavného mesta krajiny Kuwait City, ktoré Vás čaká v centrálnej partii pobrežia Perzského zálivu.

Kuwait City a okolie

Dominantou kuvajtskej metropoly budú impozantné veže Kuwait Towers. Za návštevu istotne stojí aj majestátna “Veľká mešita” (Grand Mosque). Príjemne si oddýchnuť máte príležitosť v rozsiahlom Aquaparku, na miestnych plážach či pri plavbách na jachtách (dostupná možnosť potápania). O nič ukrátení v žiadnom prípade nezostanú ani vášniví milovníci nakupovania, ktorí majú na výber z obrovského množstva gigantických nákupných centier i miestnych trhovísk. Očariť by Vás mohli aj výlety do púšte a v prípade, pokiaľ máte radi archeológiu i neďaleký ostrov Failaka.

0