VLetenky

Kuvajt s Flydubai od 237 EUR

Salmiya
Kuvajtské prímorské mesto Salmiya (foto: Steve & Jem Copley/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0)

Ak Vás priťahujú hlavným prúdom cestovateľov trošku menej objavené (moslimské) krajiny, skúste pútavý Kuvajt na krídlach leteckej spoločnosti Flydubai (s odletom z Bratislavy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kuvajtskej metropoly Kuwait City sa predávajú za 237 EUR s odletom zo spomínaného spomínaného bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 18. októbra 2016 do 31. marca 2017 a predaj do 24. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete predovšetkým (s odletom) v čase od polovice októbra 2016 do polky marca 2017.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kuvajtu nech bude napr. byť odlet z Bratislavy (BTS) dňa 25. novembra s návratom z Kuwait City (KWI) dňa 29. novembra 2016.

Rezervácia leteniek:
Bratislava – Kuwait City za 237 EUR (25.11.-29.11.2016)

Kuvajt

Pôsobivý Kuvajt sa rozprestiera v severnej partii Perzského zálivu na území s rozlohou necelých 18 tisíc km² (asi tretina plochy Slovenska), kde žije zhruba 2,8 milióna obyvateľov. Susedmi sú Irak smerom na sever a západ, rozľahlá Saudská Arábia na juhu, zatiaľ čo východ krajiny obmývajú vody “Zálivu”. Prevažná časť obyvateľstva tohto blízkovýchodného štátu žije v metropolitnej oblasti hlavného mesta krajiny Kuwait City, ktoré Vás očakáva v centrálnej časti pobrežia Perzského zálivu.

Kuwait City a okolie

Dominantou kuvajtskej metropoly budú majestátne veže Kuwait Towers. Za návštevu určite stojí i impozantná “Veľká mešita” (Grand Mosque). Pohodovo si oddýchnuť máte šancu v rozľahlom Aquaparku, na miestnych plážach či pri plavbách na jachtách (dostupná možnosť potápania). O nič ukrátení v žiadnom prípade neostanú ani vášniví milovníci nakupovania, ktorí majú na výber zo značného množstva obrovských nákupných centier i miestnych trhovísk. Okúzliť by Vás mohli i výlety do púšte a v prípade, ak máte radi archeológiu aj neďaleký ostrov Failaka.

0