VLetenky

Kuba s Turkish Airlines od 411 EUR

Cuba
Elegantné kubánske tropické súostrovie Cayo Santa María (foto: Laura.rr/Flickr/CC BY 2.0)

Výpravu na karibskú Kubu máte príležitosť zrealizovať pri využití tarifu najlepšej európskej aerolínie (podľa Skytrax) – leteckej spoločnosti Turkish Airlines zo Star Alliance (zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kubu (do Havany) kúpite za 350 GBP (alebo v prepočte cca 411 EUR) s odletom zo slovenských Košíc a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. januára do 25. marca 2017, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu marca 2017.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kubu nech bude napr. odlet z Košíc (KSC) dňa 13. marca s návratom z Havany (HAV) do Viedne (VIE) dňa 28. marca 2017.

Rezervácia letenky:
Košice – Havana – Viedeň za 350 GBP (13.03.-28.03.2017)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhrba 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu zhruba 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (taktiež ako populárne karibské letovisko Varadero). Skvelá Kuba bude známa najmä svojimi nádhernými plážovými scenériami s dramatickým bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajuplnými vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0