VLetenky

Kuba s TUI od 451 EUR

Playa Ancón
Idylická Playa Ancón pri Trinidad de Cuba (foto: Esteban De Sousa/Wikimedia Commons/CC BY 2.0)

Flexibilnejší a pohotovejší cestovatelia majú možnosť doletieť na karibskú Kubu pri využití last minute ponuky priamych charterových letov TUI/LOT POlish Airlines (s odletom z Poľska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kubu sú k dispozícii za 1900 PLN (alebo cca 451 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 26. júla a návratom z kubánskeho mesta Varadero (VRA) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 9. augusta 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Varšava – Varadero za 1900 PLN (26.07.-09.08.2017)

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, možno vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, železničné spojenie či využiť lety ultra LCC (Wizz Air) na trase Bratislava – Varšava (od 10 EUR/ow).

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu približne 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (tak ako populárne karibské letovisko Varadero). Skvelá Kuba bude známa najmä svojimi nádhernými plážovými scenériami s geniálnym bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km západne od Santiago de Cuba).

0