VLetenky

Kuba s LOT Polish Airlines od 329 EUR

Cayo Guiilermo
Idylická tropická oblasť Cayo Guillermo (foto: Lizardosalazartibau/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Flexibilní a pohotoví cestovatelia majú možnosť doletieť na karibskú Kubu pri využití last minute ponuky priamych charterových letov LOT Polish Airlines (s odletom z Poľska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kubu sú k dispozícii za 1399 PLN (cca 329 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 6. septembra a návratom z kubánskeho mesta Varadero (VRA) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 20. septembra 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Varšava – Varadero za 1399 PLN / 329 EUR (06.09.-20.09.2017 / priamy let)

Doprava do Poľska

Variánt ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, možno vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, železničné spojenie či využiť lety ultra LCC (Wizz Air) na trase Bratislava – Varšava (od 10 EUR/ow).

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu zhruba 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Pulzujúca Havana i nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej partii Kuby pri severnom pobreží (tak ako obľúbené karibské letovisko Varadero). Úžasná Kuba bude známa najmä svojimi prekrásnymi plážovými scenériami s fenomenálnym bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo i pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajomnými vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0