VLetenky

Kuba s LOT Polish Airlines od 324 EUR

Cayo Largo del Sur
Idylické karibské súostrovie Cayo Largo del Sur (foto: Alessandro Caproni/Flickr/CC BY 2.0)

Pohotoví a flexibilní cestovatelia majú príležitosť doletieť na karibskú Kubu vďaka last minute ponuke priamych charterových letov LOT Polish Airlines (s odletom z Poľska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kubu sú k dispozícii za 1399 PLN (cca 324 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 4. októbra a návratom z kubánskeho mesta Varadero (VRA) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 18. októbra 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Varšava – Varadero za 1399 PLN / 329 EUR (04.10.-18.10.2017 / priamy let)
Varšava – Varadero za 1499 PLN / 347 EUR (04.10.-18.10.2017 / priamy let)

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, možno vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, železničné spojenie či využiť lety ultra LCC (Wizz Air) na trase Bratislava – Varšava (od 10 EUR/ow).

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu približne 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (takisto ako populárne karibské letovisko Varadero). Skvelá Kuba bude známa najmä svojimi nádhernými plážovými scenériami s geiálnym bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km západne od Santiago de Cuba).

0