VLetenky

Kuba s Eurowings za 420 EUR

Playa Varadero
Obľúbené kubánske tropické letovisko Varadero (foto: Emmanuel Huybrechts/Flickr/CC BY 2.0)

Cestu na karibskú Kubu máte možnosť zrealizovať pri využití ponuky leteniek pod taktovkou nemeckej aerolinky Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kubánskej metropoly Havana sa dajú kúpiť za 420 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä s odletom počas júna / návratom na začiatku júla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kubu nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 14. júna s návratom z kubánskej Havany (HAV) dňa 5. júla 2018.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky (za 440 EUR) môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 21. júna s návratom z kubánskej Havany (HAV) dňa 5. júla 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Havana za 420 EUR (14.06.-05.07.2018)
Viedeň – Havana za 440 EUR (21.06.-05.07.2018)

VIE-HAV
Viedeň, Rakúsko – Havana, Kuba (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu zhruba 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (takisto ako populárne karibské letovisko Varadero). Skvelá Kuba bude známa hlavne svojimi nádhernými plážovými scenériami s dramatickým bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajomnými vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km západne od Santiago de Cuba).

0