VLetenky

Kuba s Eurowings za 250 EUR

Cayo Levisa
Elegantné kubánske tropické súostrovie Cayo Levisa (foto: Geoffroy Magnan/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Flexibilní a pohotoví cestovatelia (hlavne spoza rieky Moravy) majú príležitosť doputovať na Kubu s last minute ponukou charterových leteniek spoločnosti Eurowings (s odletom z Nemecka).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kubu sú k dispozícii za 250 EUR s odletom z nemeckého Kolína (CGN) dňa 19. januára a návratom z kubánskeho mesta Varadero (VRA) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 2. februára 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Kolín – Varadero za 250 EUR (19.01.-02.02.2017)
Kolín – Varadero za 325 EUR (26.01.-02.02.2017)

Doprava do Nemecka

Letecká doprava

Na letecké priblíženie do nemeckého Kolína (a širšieho okolia) možno vo všeobecnosti využiť:
– Eurowings/Germanwings do Kolína z Viedne, z Budapešti a z Prahy
– Wizz Air do Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc) či do Eindhovenu (z Brna, z Budapešti a z Katovíc)
– Air Berlin/Niki do Düsseldorfu z Viedne
– Ryanair do Bruselu z Bratislavy
– Austrian Airlines do Kolína z Viedne

Pozemná doprava

Pri cestách po zemi z našich končín do Kolína nad Rýnom máte možnosť využiť:
– autobusové spojenie spoločnosti Flixbus (od 46 EUR z Bratislavy – aj nočné spojenie)
– vlakovú dopravu s ÖBB/Deutshce Bahn (od 39 EUR z Viedne/od 49 EUR z Bratislavy – aj nočný vlak)

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu približne 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Pulzujúca Havana i nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej partii Kuby pri severnom pobreží (taktiež ako obľúbené karibské letovisko Varadero). Úžasná Kuba bude známa najmä svojimi prekrásnymi plážovými scenériami s fenomenálnym bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo i pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajuplnými vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km západne od Santiago de Cuba).

0