VLetenky

Kuba s Eurowings za 200 EUR

Cuba
Šarmantný Karibik v podobe tropického súostrovia Kuba (foto: photoliver/Pixabay/CC0)

Flexibilní a pohotoví cestovatelia (najmä spoza rieky Moravy) majú možnosť docestovať na Kubu vďaka last minute ponuke charterových leteniek spoločnosti Eurowings (s odletom z Nemecka).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kubu sú k dispozícii za 200 EUR s odletom z nemeckého Kolína (CGN) dňa 5. júna a návratom z kubánskeho mesta Varadero (VRA) dňa 9. júna 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Kolín – Varadero za 200 EUR (05.06.-09.06.2017)

Doprava do Nemecka

Letecká doprava

Na letecký prískok do nemeckého Kolína (a širšieho okolia) možno v globále využiť:
– Eurowings/Germanwings do Kolína z Viedne, z Budapešti a z Prahy
– Wizz Air do Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc) či do Eindhovenu (z Brna, z Budapešti a z Katovíc)
– Air Berlin/Niki do Düsseldorfu z Viedne
– Ryanair do Bruselu z Bratislavy
– Austrian Airlines do Kolína z Viedne

Pozemná doprava

Pri cestách po zemi z nášho regiónu do Kolína nad Rýnom máte možnosť použiť:
– autobusové spojenie spoločnosti Flixbus (od 46 EUR z Bratislavy – aj nočné spojenie)
– vlakovú dopravu s ÖBB/Deutsche Bahn (od 39 EUR z Viedne/od 49 EUR z Bratislavy – aj nočný vlak)
– železničnú dopravu ČD/Deutsche Bahn (od 519 CZK/19 EUR z Prahy)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu približne 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (tak ako populárne karibské letovisko Varadero). Skvelá Kuba bude známa hlavne svojimi nádhernými plážovými scenériami s geniálnymi bielym pieskom. Sklamaní však nzeostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km západne od Santiago de Cuba).

0