VLetenky

Kuba s Eurowings od 460 EUR

Cayo Largo del Sur
Neskutočný karibský tropický ostrov Cayo Largo (foto: Alessandro Caproni/Flickr/CC BY 2.0)

Na fenomenálnu karibskú Kubu máte možnosť doletieť (aj v priebehu Vianoc) pri využití nového spojenia Eurowings, dcérskej spoločnosti Lufthansy (s odletom z Nemecka).

Spiatočné letenky na geniálnu Kubu sa dajú kúpiť za 460 EUR s odletom z nemeckého Kolína nad Rýnom. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas doby platnosti budúceho zimného letového poriadku (t.j. v období od začiatku novembra 2015 do konca marca 2016).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kubu nech bude napr. odlet z Kolína (CGN) dňa 14. decembra a návratom z kubánskeho letoviska Varadero (VRA) dňa 28. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Kolín – Varadero za 460 EUR (14.12.-28.12.2015)

Doprava do Nemecka

Na letecký prískok do nemeckého Kolína nad Rýnom sa dá vo všeobecnosti využiť (nemecká) nízkonákladová dcérska spoločnosť Lufthansy s názvom Germanwings z letísk vo Viedni, v Budapešti a v Prahe či linky spoločnosti Wizz Air do Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc). Ďalšou variantou bude priame letecké spojenie Air Berlin/Niki z Viedne do Düsseldorfu.

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km južne od floridského Key West i Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu zhruba 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km na juh a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km západným smerom.

Pulzujúca Havana i nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej partii Kuby pri severnom pobreží (takisto ako obľúbené karibské letovisko Varadero). Úžasná Kuba bude známa hlavne svojimi prekrásnymi plážovými scenériami s magickým bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0