VLetenky

Kuba s Eurowings od 420 EUR

Cayo Coco
Plážové scenérie na tropickom súostroví Cayo Coco (foto: Andromachos Dimitrokallis/Pixabay/CC0)

Cestu na karibskú Kubu máte príležitosť uskutočniť pri využití ponuky leteniek nemeckej aerolínie Eurowings (s odletom z Viedne, z Prahy a z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kubánskeho mesta Varadero sú v predaji za 420 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Do miestnej metropoly Havana doletíte za 430 EUR z pražského letiska Václava Havla, resp. za 445 EUR z budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v rámci doleuvedených termínov (a podobnom časovom období) s predajom do aktualizácie tarifu (do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 21. apríla s návratom z Varadero (VRA) dňa 17. mája 2017 (za 420 EUR).

Ďalším príkladom rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 10. júna s návratom z Havany (HAV) dňa 24. júna 2017 (za 430 EUR).

Iný príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 23. septembra s návratom z Havany (HAV) dňa 7. októbra 2017 (za 445 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Varadero za 420 EUR (21.04.-17.05.2017)
Praha – Havana za 430 EUR (10.06.-24.06.2017)
Budapešť – Havana za 445 EUR (23.09.-07.10.2017)

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu zhruba 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Pulzujúca Havana i nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej partii Kuby pri severnom pobreží (taktiež ako obľúbené karibské letovisko Varadero). Úžasná Kuba bude známa hlavne svojimi prekrásnymi plážovými scenériami s magickým bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0