VLetenky

Kuba s Eurowings od 400 EUR

Cuba
Grandiózny Karibik v podobe tropického súostrovia Kuba (foto: Elisa Furkert/Pixabay/CC0)

Cestu na tropickú Kubu máte príležitosť zrealizovať vďaka aktualizovanej ponuke leteniek pod taktovkou nemeckej aerolinky Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Havany sú v predaji za 400 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Za rovnakú cenu doletíte aj do prímorského letoviska Varadero.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi množstve predovšetkým v priebehu mája/júna 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 27. mája s návratom z kubánskej Havany (HAV) dňa 3. júna 2017.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 17. mája s návratom z kubánskeho Varadero (VRA) dňa 7. júna 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Havana za 400 EUR (27.05.-03.06.2017)
Viedeň – Varadero za 400 EUR (17.05.-07.06.2017)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu zhruba 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časri Kuby pri severnom pobreží (taktiež ako populárne karibské letovisko Varadero). Skvelá Kuba bude známa najmä svojimi nádhernými plážovými scenériami s dramatickým bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajuplnými vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km západne od Santiago de Cuba).

0