VLetenky

Kuba s Eurowings od 397 EUR

Cuba
Šarmantné kubánske tropické prímorské letovisko Varadero (foto: MarionBB/Pixabay/CC0)

Cestu na tropickú Kubu máte príležitosť uskutočniť pri využití aktualizovanej ponuky leteniek v réžii nemeckej aerolínie Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Havany sú v predaji za 397 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Za rovnakú cenu doletíte i do prímorského letoviska Varadero.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od polovice septembra do konca októbra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 14. októbra (sobota) s návratom z kubánskej Havany (HAV) dňa 28. októbra 2017 (sobota).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 15. septembra (piatok) s návratom z kubánskeho Varadero (VRA) dňa 29. septembra 2017 (piatok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Havana za 397 EUR (14.10.-28.10.2017)
Viedeň – Varadero za 397 EUR (15.09.-29.09.2017)

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu zhruba 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Pulzujúca Havana i nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej partii Kuby pri severnom pobreží (tak ako obľúbené karibské letovisko Varadero). Úžasná Kuba bude známa hlavne svojimi prekrásnymi plážovými scenériami s magickým bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo i pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0