VLetenky

Kuba s Eurowings od 375 EUR

Cuba
Karibská Playa Ancón v oblasti Trinidad de Cuba (foto: Stephen Colebourne/Flickr/CC BY 2.0)

Výlet na tropickú Kubu máte šancu podniknúť aj vo vianočnom období vďaka ponuke leteniek pod taktovkou nemeckej aerolinky Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kubánskeho prímorského letoviska Varadero sú v predaji za 375 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve od začiatku novembra do konca decembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kubu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. novembra s návratom z kubánskeho Varadero (VRA) dňa 25. novembra 2018 (za 375 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 19. decembra s návratom z kubánskeho Varadero (VRA) dňa 30. decembra 2018 (za 393 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Varadero za 375 EUR (11.11.-25.11.2018)
Viedeň – Varadero za 393 EUR (19.12.-30.12.2018)

VIE-VRA
Viedeň, Rakúsko – Varadero, Kuba (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu približne 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (takisto ako populárne karibské letovisko Varadero). Skvelá Kuba bude známa hlavne svojimi nádhernými plážovými scenériami s dramatickým bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajomnými vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km západne od Santiago de Cuba).

0