VLetenky

Kuba s Eurowings od 300 EUR

Cayo Largo del Sur
Elegantný karibský tropický ostrov Cayo Largo del Sur (foto: Luca Nebuloni/Flickr/CC BY 2.0)

Flexibilní a pohotoví cestovatelia majú príležitosť doputovať na Kubu s ponukou priamych letov spoločnosti Eurowings z Nemecka (a za príplatok aj s prestupom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kubu sú k dispozícii za 300 EUR s odletom z nemeckého Düsseldorfu (Varadero – priamy let), resp. za 400 EUR pri odlete z rakúskej Viedne (Havana – let s prestupom).

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť priamych letov (DUS-VRA) v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s doletom) v priebehu novembra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kubu nech poslúži odlet z Düsseldorfu (DUS) dňa 11. novembra (sobota) a návrat z kubánskeho mesta Varadero (VRA) dňa 18. novembra 2017 (sobota).

Alternatívou rezervácie môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 30. septembra (sobota) a návrat z Havavny (HAV) dňa 15. októbra 2017 (nedeľa) – last minute ponuka s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Düsseldorf – Varadero za 300 EUR (11.11.-18.11.2017 / priamy let)
Viedeň – Havana za 400 EUR (30.09.-15.10.2017 / let s prestupom)

Doprava do Nemecka

Letecká doprava

Na letecké priblíženie do nemeckého Düsseldorf (a širšieho okolia) možno v globále využiť:
– Eurowings/Germanwings do Düsseldorfu z Viedne, z Budapešti, z Prahy a z Katovíc/z Krakova
– Wizz Air do Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc) či do Eindhovenu (z Brna, z Budapešti a z Katovíc)
– Ryanair do Bruselu z Bratislavy
– Austrian Airlines do Düsseldorfu (do Kolína) z Viedne

Pozemná doprava

Pri cestách po zemi z nášho regiónu do Düsseldorfu (do Kolína) sa dá použiť:
– autobusové spojenie spoločnosti Flixbus (od 44 EUR z Bratislavy – aj nočné spojenie)
– vlakovú dopravu s ÖBB/Deutsche Bahn (od 39 EUR z Viedne/od 49 EUR z Bratislavy – aj nočný vlak)
– železničnú dopravu ČD/Deutsche Bahn (od 519 CZK/19 EUR z Prahy)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu približne 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (takisto ako populárne karibské letovisko Varadero). Skvelá Kuba bude známa hlavne svojimi nádhernými plážovými scenériami s geniálnym bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0