VLetenky

Kuba s Eurowings od 276 EUR

Cayo Santa María
Šarmantné kubánske tropické súostrovie Cayo Santa María (foto: Michel Craig/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Flexibilnejší a pohotovejší cestovatelia (najmä spoza rieky Moravy) majú šancu doputovať na Kubu s last minute ponukou charterových leteniek spoločnosti Eurowings (s odletom z Nemecka).

Spiatočné letenky na Kubu sú k dispozícii za 276 EUR s odletom z nemeckého Kolína (CGN) dňa 7. decembra a návratom z kubánskeho mesta Varadero (VRA) o 21 dní neskôr, t.j. dňa 28. decembra 2016 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Kolín – Varadero za 276 EUR (07.12.-28.12.2016)

Doprava do Nemecka

Na letecké priblíženie do nemeckého Kolína nad Rýnom možno vo všeobecnosti využiť Eurowings/Germanwings z letísk vo Viedni, v Budapešti a v Prahe či linky spoločnosti Wizz Air do Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc). Ďalšou variantou bude priame letecké spojenie Air Berlin/Niki z Viedne do Düsseldorfu.

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu približne 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (taktiež ako populárne karibské letovisko Varadero). Skvelá Kuba bude známa hlavne svojimi nádhernými plážovými scenériami s geniálnym bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0