VLetenky

Kuba s Eurowings od 248 EUR

Cuba
Fotogenické scenérie Karibiku na plážach tropickej Kuby (foto: Nick Kenrick/Flickr/CC BY 2.0)

Flexibilní a pohotoví cestovatelia (hlavne spoza rieky Moravy) majú príležitosť doputovať na Kubu s last minute ponukou charterových leteniek spoločnosti Eurowings (s odletom z Nemecka).

Spiatočné letenky na Kubu sú k dispozícii za 248 EUR s odletom z nemeckého Kolína (CGN) dňa 17. júna (piatok) a návratom z kubánskeho mesta Varadero (VRA) o 21 dní neskôr, t.j. dňa 8. júla 2016 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Kolín – Varadero za 248 EUR (17.06.-08.07.2016)

Doprava do Nemecka

Na letecký prískok do nemeckého Kolína nad Rýnom sa dá v globále využiť (nemecká) low costová dcérsku spoločnosť Lufthansy pod názvom Germanwings z letísk vo Viedni, v Budapešti a v Prahe či linky spoločnosti Wizz Air do Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc). Ďalšou alternatívou bude priame letecké spojenie Air Berlin/Niki z Viedne do Düsseldorfu.

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu zhruba 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Pulzujúca Havana i nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej partii Kuby pri severnom pobreží (taktiež ako obľúbené karibské letovisko Varadero). Úžasná Kuba bude známa najmä svojimi prekrásnymi plážovými scenériami s magickým bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo i pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0