VLetenky

Kuba s Eurowings od 235 EUR

Cayo Las Brujas
Playa Salinas na kubánskom tropickom súostroví Cayo Las Brujas (foto: momo/Flickr/CC BY 2.0)

Flexibilní a pohotoví cestovatelia majú šancu docestovať na Kubu pri využití last minute ponuky priamych charterových letov na palube spoločnosti Eurowings (s odletom z Nemecka).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kubu sú k dispozícii za 235 EUR s odletom z nemeckého Mníchova (MUC) dňa 30. mája a návratom z kubánskeho mesta Varadero (VRA) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 6. júna 2018 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Mníchov – Varadero za 235 EUR (30.05.-06.06.2018 / priamy let)

Doprava do Mníchova

Na pozemný presun do Mníchova (resp. viceversa) možno využiť nasledovné alternatívy:
– autobusové spojenie Flixbus od 25 EUR z Bratislavy (i nočné spoje)
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 39 EUR z Bratislavy (od 29 EUR z Viedne)

MUC-VRA
Mníchov, Nemecko – Varadero, Kuba (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu zhruba 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Pulzujúca Havana i nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej partii Kuby pri severnom pobreží (tak ako obľúbené karibské letovisko Varadero). Úžasná Kuba bude známa najmä svojimi prekrásnymi plážovými scenériami s fenomenálnym bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo i pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajomnými vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km západne od Santiago de Cuba).

0