VLetenky

Kuba s Eurowings a Condor Airlines za 429 EUR

Cuba
Grandiózny Karibik v podobe tropického súostrovia Kuba (foto: José Luis Ruiz/Flickr/CC BY 2.0)

Výlet na karibskú Kubu máte príležitosť podniknúť pri využití last minute ponuky charterových leteniek na palube spoločností Eurowings a Condor z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kubu sú k dispozícii za 429 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 22. marca a návratom z kubánskeho mesta Varadero (VRA) dňa 30. marca 2017 – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Varadero za 429 EUR (22.03.-30.03.2017)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu zhruba 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (taktiež ako populárna karibské letovisko Varadero). Skvelá Kuba bude známa najmä svojimi nádhernými plážovými scenériami s geniálnym bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo i pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajomnými vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km západne od Santiago de Cuba).

0