VLetenky

Kuba s Condor Airlines za 590 EUR

Varadero
Kubánske karibské letovisko Varadero (foto: Rojinegro81/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Jediné priame letecké spojenie zo strednej Európy na fenomenálnu karibskú Kubu (počas hlavnej sezóny) máte príležitosť využiť s leteckou spoločnosťou Condor Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na geniálnu Kubu sú k dispozícii za 590 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 15. januára a návratom z karibského letoviska Varadero (VRA) dňa 21. januára 2016 (last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Varadero za 590 EUR (15.01.-21.01.2016)
Viedeň – Varadero za 16322 CZK (rezervácia v ČJ)

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu zhruba 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km západným smerom.

Pulzujúca Havana i nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej partii Kuby pri severnom pobreží (tak ako obľúbené karibské letovisko Varadero. Úžasná Kuba bude známa hlavne svojimi nádhernými plážovými scenériami s dramatickým bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo i pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a grandióznymi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajomnými vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0