VLetenky

Kuba s Condor Airlines za 570 EUR

Varadero
Nesmierne fotogenické kubánske karibské letovisko Varadero (foto: dikarka/Pixabay/CC0)

Jediné priame letecké spojenie zo strednej Európy na geniálnu karibskú Kubu (v priebehu hlavnej sezóny) máte možnosť využiť s leteckou spoločnosťou Condor Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na grandióznu Kubu sú k dispozícii za 570 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 15. januára a návratom z karibského letoviska Varadero (VRA) dňa 21. januára 2016 (last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou obojsmerných leteniek na Kubu (za príplatok 20 EUR) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 15. januára a návratom z Varadero (VRA) dňa 28. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Varadero za 570 EUR (15.01.-21.01.2016)
Viedeň – Varadero za 15777 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Varadero za 590 EUR (15.01.-28.01.2016)
Viedeň – Varadero za 16321 CZK (rezervácia v ČJ)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km na juh od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu približne 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km na juh a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (tak ako populárne karibské letovisko Varadero. Skvelá Kuba bude známa najmä svojimi prekrásnymi plážovými scenériami s magickým bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a geniálnymi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km západne od Santiago de Cuba).

0