VLetenky

Kuba s Condor Airlines za 520 EUR

Varadero
Nesmierne populárne kubánske karibské letovisko Varadero (foto: Emmanuel Huybrechts/Flickr)

Jediné priame letecké spojenie zo strednej Európy na geniálnu karibskú Kubu (čiastočne i počas Vianoc) máte šancu využiť s leteckou spoločnosťou Condor Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na fenomenálnu Kubu sú k dispozícii za 520 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 12. decembra a návratom z karibského letoviska Varadero (VRA) dňa 25. decembra 2014 (ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Varadero za 520 EUR (12.12.-25.12.2014)
Viedeň – Varadero za 14702 CZK (rezervácia v ČJ)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km na juh od floridského Key West i Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu približne 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km na juh a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km západným smerom.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (tak ako populárne karibské letovisko Varadero. Skvelá Kuba bude známa najmä svojimi prekrásnymi plážovými scenériami s magickým bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a grandióznymi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajomnými vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0