VLetenky

Kuba s Condor Airlines za 440 EUR

Cayo Largo
Idylický karibský tropický ostrov Cayo Largo (foto: Vgenecr/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Unikátnu atmosféru karibskej Kuby možno zažiť s tarifom leteckej spoločnosti Condor Airlines (alias Condor Flugdienst) v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kubu sú k dispozícii za 440 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska dňa 14. decembra a návratom z Havany (HAV) dňa 24. decembra 2016 – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Alternatívou rezervácie môžu byť (multicity) letenky s odletom z pražského letiska (PRG) do Havany (HAV) dňa 14. decembra a návratom z Varadero (VRA) opäť do Prahy (PRG) dňa 26. decembra 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Havana za 440 EUR (14.12.-24.12.2016 / priamy odkaz na rezerváciu)
Praha – Havana, Varadero – Praha za 440 EUR (14.12.-26.12.2016 / manuálne – “advanced search”)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vvyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu zhruba 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km na juh a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (tak ako populárne karibské letovisko Varadero. Skvelá Kuba bude známa hlavne svojimi nádhernými plážovými scenériami s magickým bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a geniálnymi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0