VLetenky

Kuba s Condor Airlines za 390 EUR

Cayo Las Brujas
Kubánske tropické súostrovie Cayo Las Brujas (foto: Guillaume Baviere/Flickr/CC BY 2.0)

Atmosféru karibskej Kuby máte príležitosť zažiť (aj počas letných prázdnin) vďaka ponuke nemeckej leteckej spoločnosti Condor Airlines v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kubánskeho letoviska Varadero sú v predaji za 390 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. V cene 460 EUR doletíte do Havany aj v priebehu letných prázdnin.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve od konca mája do polovice júla 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kubu nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 31. mája a návrat z kubánskeho Varadero (VRA) dňa 6. júna 2018 (za 390 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky (cez letné prázdniny) môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 2. júla a návrat z kubánskej Havany (HAV) dňa 9. júla 2018 (za 460 EUR).

Rezervácia letenky:
Praha – Varadero za 390 EUR (31.05.-06.06.2018)
Praha – Havana za 460 EUR (02.07.-09.07.2018)

PRG-VRA
Praha, Česká republika – Varadero, Kuba (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km južne od floridského Key West i Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu približne 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km na juh a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (tak ako populárne karibské letovisko Varadero. Skvelá Kuba bude známa najmä svojimi nádhernými plážovými scenériami s fenomenálnym bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo i pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a mysterióznymi jaskyňami či Sierra del Rosario s geniálnymi vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km západne od Santiago de Cuba).

0