VLetenky

Kuba s Condor Airlines od 450 EUR

Cuba
Obdivuhodné scenérie Karibiku v oblasti kubánskeho pobrežia (foto: Nick Kenrick/Flickr/CC BY 2.0)

Nezabudnuteľnú atmosféru karibskej Kuby máte príležitosť zažiť (v bližšom časovom horizonte) s leteckou spoločnosťou Condor (Flugdienst) v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Routingy v predaji:
Spiatočné (multicity) letenky na Kubu sa predávajú za 450 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla do karibského letoviska Varadero (1. úsek za 180 EUR) a návratom z kubánskeho hlavného mesta Havana znovu na pražské letisko (2. úsek za 270 EUR).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas mája/júna 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad obojsmernej letenky na Kubu nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) do Varadero (VRA) dňa 26. mája a návrat z Havany (HAV) do Prahy (PRG) dňa 4. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Varadero, Havana – Praha za 450 EUR (26.05.-04.06.2016 / na webe dopravcu – manuálne zadanie “multicity” cez “advanced search” v AJ)

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu zhruba 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km na juh a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Pulzujúca Havana i nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej partii Kuby pri severnom pobreží (tak ako obľúbené karibské letovisko Varadero. Úžasná Kuba bude známa najmä svojimi prekrásnymi plážovými scenériami s dramatickým bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a fenomenálnymi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajuplnými vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0