VLetenky

Kuba s Condor Airlines od 440 EUR

Cuba
Elegantné kubánske prímorské letovisko Varadero (foto: Linus Henning/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nezabudnuteľnú atmosféru karibskej Kuby máte príležitosť zažiť s tarifom leteckej spoločnosti Condor Airlines (alias Condor Flugdienst) v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Spiatočné (multicity) letenky na Kubu sú k dispozícii za 440 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla do Varadero (VRA) dňa 22. septembra a návrat z Havany (HAV) opäť do Prahy (PRG) dňa 8. októbra 2016 – ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Rezervácia letenky:
Praha – Varadero, Havana – Praha za 440 EUR (22.09.-08.10.2016 / na webe dopravcu – manuálne zadanie “multicity” cez “advanced search” v AJ)

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu približne 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km na juh a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Pulzujúca Havana i nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej partii Kuby pri severnom pobreží (tak ako obľúbené karibské letovisko Varadero. Úžasná Kuba bude známa najmä svojimi prekrásnymi plážovými scenériami s dramatickým bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a fenomenálnymi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajuplnými vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0