VLetenky

Kuba s Condor Airlines od 405 EUR

Cuba
Plážové scenérie Karibiku v okolí prímorského letoviska Vardero (foto: Bruno/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestu na karibskú Kubu máte šancu zrealizovať vďaka (aktualizovanému) zaujímavého tarifu (last minute charakteru) na priamych letoch spoločnosti Condor z Viedne.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na Kubu sú k dispozícii za 405 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 3. novembra a návratom z kubánskeho mesta Varadero (VRA) dňa 9. novembra 2016 (last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Varadero za 405 EUR (03.11.-09.11.2016)

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km na juh od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu zhruba 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Pulzujúca Havana i nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej partii Kuby pri severnom pobreží (taktiež ako obľúbené karibské letovisko Varadero). Úžasná Kuba bude známa hlavne svojimi prekrásnymi plážovými scenériami s magickým bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km západne od Santiago de Cuba).

0