VLetenky

Kuba s Condor Airlines od 390 EUR

Cuba
Grandiózne panorámy Karibiku v oblasti kubánskeho pobrežia (foto: Nick Kenrick/Flickr/CC BY 2.0)

Neopakovateľnú atmosféru karibskej Kuby máte šancu zažiť s aktualizovaným tarifom leteckej spoločnosti Condor (Flugdienst) v spolupráci s partnermi (s odletom z Prahy).

Routingy v predaji:
Spiatočné (multicity) letenky na Kubu sú v predaji za 390 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla do karibského letoviska Varadero (1. úsek za 140 EUR) a návratom z kubánskeho hlavného mesta Havana opäť na pražské letisko (2. úsek za 250 EUR).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve v priebehu mája/júna 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad obojsmernej letenky na Kubu nech poslúži odlet z Prahy (PRG) do Varadero (VRA) dňa 26. mája a návrat z Havany (HAV) do Prahy (PRG) dňa 4. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Varadero, Havana – Praha za 390 EUR (26.05.-04.06.2016 / na webe dopravcu – manuálne zadanie “multicity” cez “advanced search” v AJ)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu približne 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km na juh a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (tak ako populárne karibské letovisko Varadero. Skvelá Kuba bude známa hlavne svojimi nádhernými plážovými scenériami s magickým bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo i pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a geniálnymi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0