VLetenky

Kuba s Condor Airlines od 389 EUR

Cuba
Idylické plážové scenérie Karibiku na tropickom súostroví Kuba (foto: gabrielmbulla/Pixabay/CC0)

Cestu na karibskú Kubu máte šancu zrealizovať pri využití zaujímavého tarifu na priamych letoch spoločnosti Condor Airlines alias Condor Flugdienst z Viedne.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do kubánskeho prímorského letoviska Varadero kúpite za 389 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu prvého kvartálu roku 2017 s predajom do aktualizácie tarifu (do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kubu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 12. januára s návratom z kubánskeho mesta Varadero (VRA) dňa 18. januára 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Varadero za 389 EUR (12.01.-18.01.2017)
Viedeň – Varadero za 398 EUR (rezervácia v AJ)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu zhruba 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (taktiež ako populárne karibské letovisko Varadero). Skvelá Kuba bude známa najmä svojimi nádhernými plážovými scenériami s dramatickým bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajomnými vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0