VLetenky

Kuba s Condor Airlines od 360 EUR

Cuba
Idylické plážové panorámy Karibiku na tropickom súostroví Kuba (foto: Albert Dezetter/Pixabay/CC0)

Výpravu na karibskú Kubu máte šancu podniknúť v hlavnej sezóne (aj počas vianočných sviatkov) pri využití zaujímavého tarifu na priamych letoch spoločnosti Condor z Viedne.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do kubánskeho prímorského letoviska Varadero kúpite za 360 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas doby platnosti zimného letového poriadku (t.j. od novembra 2016 do marca 2017) s predajom do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kubu nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 15. decembra s návratom z kubánskeho mesta Varadero (VRA) dňa 28. decembra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Varadero za 360 EUR (15.12.-28.12.2016)

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu zhruba 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Pulzujúca Havana i nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej partii Kuby pri severnom pobreží (taktiež ako obľúbené karibské letovisko Varadero). Úžasná Kuba bude známa hlavne svojimi prekrásnymi plážovými scenériami s magickým bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo i pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0