VLetenky

Kuba s Austrian Airlines od 466 EUR

Matanzas
Elegantné miestne tropické prímorské letovisko Varadero (foto: Brian Snelson/Flickr/CC BY 2.0)

Priame (sezónne) letecké spojenie na trase z rakúskej Viedne do kubánskej Havany na krídlach leteckej spoločnosti Austrian Airlines (Star Alliance) máte šancu využiť aj počas vianočných sviatkov.

Trasy v predaji:
Spiatočné (priame) lety do kubánskej metropoly Havana sa dajú kúpiť za 466 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky (priamych letov) stanovujú odlety v období od 14. novembra 2017 do 21. marca 2018, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 26. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť (priamych) letov za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu (t.j. v zimnom letovom poriadku).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 16. januára s návratom z kubánskej Havany (HAV) dňa 30. januára 2018 (priamy let).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky (za 482 EUR) môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 12. decembra s návratom z kubánskej Havany (HAV) dňa 26. decembra 2017 (priamy let).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Havana za 466 EUR (16.01.-30.01.2018 / priamy let)
Viedeň – Havana za 482 EUR (12.12.-26.12.2017 / priamy let)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu zhruba 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (takisto ako populárne prímorské letovisko Varadero). Skvelá Kuba bude známa najmä svojimi nádhernými plážovými scenériami s dramatickým bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Čosi aj pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajomnými vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km západne od Santiago de Cuba).

0